Chciał przekupić egzaminatora

Korupcja na wiele lat naznaczyła branżę prawa jazdy i nieprędko uda się sprawić, by temat zupełnie wygasł. Zjawisko oczywiście nadal istnieje, o czym przekonują pojawiające się raz na jakiś czas afery, ale zdecydowanie traci ono na sile.
Problemem są nieuczciwi instruktorzy, egzaminatorzy czy inni pracownicy WORD, ale najczęściej zarzuty są stawiane kursantom lub osobom „reprezentującym” ich. Nie inaczej było 10 stycznia 2011 r. w Suwałkach.
Jak donosi Kurier Poranny 44 – letni mężczyzna, który odbywał egzamin praktyczny na mieście popełnił kilka błędów i musiał zamienić się miejscami z egzaminatorem. W drodze powrotnej mężczyzna próbował przekupić egzaminatora, by ten zmienił decyzję, oferował za to tysiąc złotych. Egzaminator pieniędzy nie przyjął, co więcej, postanowił nie wracać do WORD, tylko od razu skierował się na policję, gdzie złożył doniesienie o popełnieniu przestępstwa.
Pechowy 44 – latek trafił do aresztu. Grożą mu kara grzywny i do dwóch lat więzienia.
Źródło: portalnaukijazdy.pl